Člen Tilak teamu Honza "Zajíc" Lásko vyhrál dva hlavní závody na Sjoa River festivalu v Norsku

26. 7. 2010

Po loňské smolné sezóně se na jednoho z členů Tilak teamu Honzu Láska obrátilo štěstí. Na tradičním norském kajakářském festivalu Sjoa river vybojoval prvenství ve dvou hlavních závodech.

 Prvním velkým závodem byla Ula extreme race. Několik set metrů dlouhá trať, která překonává ohromné převýšení a je zakončena vodopádem. Celý závod se obešel bez komplikací, několik rozplaveb, několik ”crashů”, ale žádná zranění. Honzovi se podařilo vyhrát první kolo a tak do druhého kola postoupil z výhodné pozice. Ve druhém kole se mu sice už tolik nedařilo, ale čas měl stále nejrychlejší. Vydobyl si tak prvenství v jednom z hlavních závodů.                

Poslední den festivalu se konal druhý nejdůležitější závod Sweet rumble, souboj čtyř kajakářů o legendární opasek a finační premii. Honza se postupně probil až do finále, kam nepostopila řada favoritů, měl tak výhodnou pozici pro finálový start. Po dlouhém těžkém souboji se soupeřem Tylerem Cutrisem se Honzovi podařilo dotknout cílové bojky zhruba o půl sekundy dříve, čímž si zajistil první pozici i tomto velkém závodě.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.SouhlasímDalší informace