Ladislav Petráš

Horský vůdce aspirant

Je rodilý Brňan, ale už odmala cestoval a to mu tak nějak zůstalo v krvi. Vystudoval filozofickou fakultu v Olomouci, pracoval jako stěhovák, barista, sběrač třešní, zahradník, v neziskové organizaci, jazykové škole, na vysoké škole a ve výškách.

Od dětství zkoušel různé sporty, ale definitivně zakotvil u horolezectví, ke kterému posléze doplnil skialpinizmus a lyžování (ano, přesně v tomto pořadí). V horolezeckých disciplínách se cítí být „univerzálem“, proto mu nejsou cizí spáry, plotny, pískovcové širočiny, lišty ani hákovačky Moravského krasu, alpské horské hřebeny nebo „pikly“ v rukách a mačky na nohách. Je členem HO Lokomotiva Brno, kde potkal mnoho svých dosavadních přátel a seznámil se se spoustou zajímavých lidí. A kde také několik let vedl oddílovou horoškolu. Tam také zjistil, že práce horského vůdce by mohla být správná volba a pěkné dobrodružství.

Díky lezení projezdil lán světa (Evropa, USA, Kanada, Asie), ale Adršpach si získal jeho srdce a solidní vzorek DNA, na Moravský kras si nakonec zvykl a hory mu vždycky ukážou, co je opravdu důležité. Sezóna bez tatranské a chamonixské žuly, sněhu a ledu jako by ani nebyla.

Rok narození:  1982

Nejoblíbenější oblasti: Adršpach, Vysoké Tatry, Chamonix

web: https://www.onbelay.cz