Michal Jáně

Česká slalomářská špička. Michal Jáně se pravidelně objevuje na předních příčkách českých i zahraničních závodů ve vodním slalomu.

Michal Jáně

Ahoj, jmenuju se Michal Jáně, je mi 26 a momentálně žiju v Praze. Jsem vystudovanej fyzioterapeut, ale teď mě živí sport. Jezdím na divoký vodě a sport, kterej dělám, se jmenuje vodní slalom, kategorie C1 - singlkanoe.

Jako malej kluk jsem jako turista na kánoi sjížděl český řeky. Když mi bylo 11, dostal jsme se přes známý rodičů do oddílu vodního slalomu v Hradci Králové, kde jsem vyrůstal. Hned mě to chytlo a vydržel jsme u toho dodnes.

Na tomhle sportu mám nejradši adrenalin, pocit z jízdy, když dokážeš zkrotit takovej živel, jako je voda a ještě ji "využít" ve svůj prospěch, lidi okolo, dřinu na tréninku, krásný místa, kam se při tom podíváš a dostaneš.

Tvrdě makám 11 měsíců v roce, trénuju zhruba 12x tejdně, přes zimu hlavně fyzičku a vytrvalost, jinak se neustále snažím zdokonalovat techniku, na které v mým sportu hlavně záleží. Doufám, že je ve mně trochu talentu, kterou podporuju tím, že se snažím trénovat a zlepšovat, co to jde.

Jsem vítěz Světovýho poháru v Praze z roku 2010, mám stříbrnou medaili z ME 2010 v kat. hlídek, bronzovou z MS 2010 v kat. hlídek, párkrát jsem vyhrál Český pohár a momentálně jsem #3 v českým žebříčku.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.SouhlasímDalší informace