Mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze

Michal Jáně o MS v Tróji

Nakonec to dopadlo asi líp než jsem doufal, dal sem si za cíl postup do top10 - finále a to se mi podařilo, sice sem ve 2/3 svý super povedený finálový jízdy udělal hloupou chybu na lehkým úseku trati, převrátil se a ztratil spoustu času. Nebejt tady tý chyby byla to super jízda, se kterou, dovolím si tvrdit, bych byl na bedně a měl medaili....ALE...na kdyby se nezávodí!

Celý program letošního MS v Troji, začal středečním večerním zahájením v divadle Hybernia. Sešlo se nás tam cca 500 závodníků, organizátorů a dalších členů výprav, abysme vyslechli proslovy prof. Jaroslava Pollerta (předseda Českého svazu kanoistiky - ČSK), primátora Tomáše Hudečka a zástupce ICF J.Tomasiniho. Pak jsme si představili zástupce - vlajkonoše ze všech 52 účastnických států a nakonec se pobavili u skvělé show La Putyky.

Ve čtvrtek už se závodila a mě čekaly dvě kvalifikační jízdy, kdy bylo cílem být mezi první třicítkou, tak abych postoupil do semifinále...To se s přehledem podařilo a byl jsem na 6.místě, i přes jeden šťouch. Podařilo se mi zajet druhý nejlepší čistý čas. Kvalifikace se sice jela na mnohem lehčí trati, než jaká nás měla čekat v semifinále a finále, ale i tak dobré vyhlídky a motivace, že to půjde.

V pátek odpoledne semifinále na opravdu těžké trati odpovídající kvalitě mistrovství světa. Nebyly tam ani tak těžké kombinace branek, ale celá trať byla opravdu obtížná, závodníci museli neustále řešit další průjezdy a nebyl ani metr trati, kde by se dalo odpočinout. Popral jsem se s tím jak to šlo a i přes ne úplně vydařenou jízdu a jeden šťouch jsem byl 10. a postoupil tak do sobotního finále!

Ve finále jsem startoval hned jako první, takže to bylo s čistou hlavou..prostě zajet co nejlíp to jde a nemuset se zabývat tím, jak kdo dojel přede mnou. Všechno super vycházelo, první i druhý mezičas byl na úrovni pozdějšího vítěze Davida Florence. Bohužel okolo 17 branky, přišla fatální chyba, kde jsem se převrátil a to mělo stálo spoustu času, zbytek trati jsem se ještě snažil dojet co nejlíp, ikdyž jsem už věděl, že na medaili to nebude. Po dojetí všech, nakonec 8.místo, hned za dalším Čechem ve finále, Standou Ježkem. Mistrem světa se stal již zmíněný brit David Florence, druhý slovák Alexander Slafkovský a třetí slovinec Beny Savšek.

Nejdřív jsem byl totálně zklamanej a naštvanej, protože mi ten dobrej výsledek proklouz mezi prstama, ale to je prostě náš sport, rozhoduje taky trochu štěstí a i malý chyby, ze kterých se můžou stát velký nepříjemnosti a i největší favoriti nemusí bejt nakonec mezi nejlepšíma, vítěz posledního letošního SP, legenda Michal Martikán nepostoupil do finále, olympijský vítěz Daniele Molmenti a několikanásobný medailista z MS a ME Peter Kauzer nepostoupili z kvalifikace atd.

Takže nakonec to považuju za skvělěj výsledek a letošní sezónu jako svoji zatím nejlepší, protože kdyby mi někdo před MS řekl, že budu startovat mezi nejlepší singlířskou světovou desítkou ve finále, tak mu neuvěřim..

Celý mistrovství bylo nadmíru povedený, počasí nádherný, na sobotní finále se přišlo podívat zhruba 4500 diváků a taky to bylo pořádně znát. Takovou atmosféru a ještě k tomu na domácím šampionátu asi už dlouho nazažiju.

Teď mám zasloužený posezónní volno a za 14 dní se rozjede zimní příprava na sezónu 2014. Nejdříve kondiční soustředění v Harrachově a pak už zpátky na vodu, do posilovny, bazénu a tělocvičny, v zimě přidáme běžky a pak už snad někam do tepla..

Mějte se a moc děkuju za podporu v sezoně 2013!!