Monika Kuhn-Gaberová v Jihoafrické republice

25. 10. 2012

Začátkem srpna vyrazila naše teamová lezkyně Monika Kuhn-Gaberová s přáteli do Jihoafrické republiky. Cílem bylo přelézt co nejvíce těžkých, ale i hezkých boulderů v lezecké oblasti Rocklands a samozřejmě poznávat krásy Afriky.

 

  Po příletu do Afriky bohužel Monice nedorazil batoh, takže první týden bojovala bez spacáku a spodního prádla. Když batoh dorazil na místo, Monča se začala cítit konečně svá a začala přelézat nějaké ty pěkné bouldery. Po čtvrtině zájezdu šestičlenná posádka navštívila Lambert´s bay, kde poznali ptačí ostrov a setkali se tváří v tvář s lachtany. Po tomto výletu se vrátili zpět do lezeckého ráje Rocklands a přelezy začaly konečně padat.Monice se za celý zájezd podařily vylézt tři bouldery obtížnosti 7C ( Bushoning, Kingdom in the sky, Iconic ) a jeden za 7C+ Croline. Většína boulderů spadá do dílny Freda Nicola (švýcarského lezce, který jako první otevřel v boulderingu hranici 8B,B+ a 8C ).Ke konci zájezdu boulderisti vyrazili směrem ke Cape Town. Navštívili Mys dobré naděje a Hermanus, kde se vyskytovaly velryby.  

  Po návratu z JAR se Monice podařil přelez první cesty na pískovci klasifikace Xb Utopie.  

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.SouhlasímDalší informace