Ondra a Kuba: Poslední pomazání

24. 9. 2018 Slalomáři Karlovský - Jáně (o autorovi)

Ahoj kamarádi, A JE TO…"jedny dveře se nám zavírají" Končíme naší společnou cestu. Teď už každý sám za sebe. Společně už do lodi nikdy nezaklekneme.

Naše cesta započala doma a doma i končí. Od roku 2001 jsme se společně rvali o nejlepší příčky, prožívali radosti z výher, zklamaní z proher, vzájemně se nenáviděli, jeden druhému důvěřovali a zkrátka chtěli vždy společně vítězit. 
Chceme právě TILAKU, našemu letitému příznivci a partnerovi, ze srdce poděkovat za přízeň a podporu, kterou do nás v posledních letech vložil. Velice si toho vážíme. Naší společnou sportovní kariéru jsme ukončili ziskem bronzové medaile na mistrovství Evropy doma v pražské Troji před domácím publikem. Věděli jsme, že žádná jiná šance nebude. Poslední závod, poslední jízda, poslední možnost. Povedlo se nám to, co si mnozí sportovci přejí. Končit se vztyčenou hlavou, na vrcholu sil a s medailí na krku. To je prostě hořko-sladká pohádka, kterou napsal život. Proč hořko-sladká?
Měli jsme společný sen. Startovat pod pěti kruhy a bojovat o olympijské zlato. Bohužel tento “klukovský” sen se nám splnit už nikdy nepodaří. Mezinárodní olympijský výbor vyškrtl naší královskou disciplínu z olympijského listu. Vzápětí následovalo vyškrtnutí mezinárodní kanoistickou federací ICF z programu závodu. Říka se “do třetice všeho dobrého i zlého”. My už ale víme, že potřetí o účast na OH bojovat nebudeme.

Tímto náš sportovní příběh končí a jiný začíná...

Oba dva zůstaneme u sportu. Kuba (zadák) se nadále věnuje závodění v reprezentačním družstvu v kategorii C2 mix, dále se připravuje na následující sezónu coby závodník v  kategorii C1.

V kategorii C1 chce zdolat svého staršího bratra a zároveň také ambasadora Tilaku Michala Jáněho. Následně se vzdělává v oblasti trenérství a s velikou pravděpodobností bude v nadcházejících sezónách rozdávat své zkušenosti mladším sportovcům. Ondra svojí sportovně profesionální kariéru ukončil. Sportu se věnuje pouze ve svém volném čase. Nyní se podílí na zabezpečení sportovní činnosti Armádního sportovní centra Dukla jako voják z povolání. 

Děkujeme za Váš zájem o nás a přejeme i Vám čtenárům mnoho krásných sportovních chvil. 

Ondra a Kuba

 

Aira Pertex

Aira Pertex

Velmi lehká větrovka s kapucí, která se sbalená snadno vejde do dlaně a váží jen 130 gramů.

Detail produktu

Mohlo by vás také zajímat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.SouhlasímDalší informace