O nás

Tilak

Špičkové outdoorové oblečení

Smyslem naší práce je nabídnout Vám maximální možnou kvalitu. Bez kompromisů. Vše začíná precizní návrhářskou přípravou, na které se podílí špičkové designérské studio Acronym z Mnichova. Pokračujeme důkladnou střihovou přípravou a následně věnujeme mimořádnou pozornost kvalitě ušití. Výjimečné vlastnosti používaných materiálů vyžadují naše bezchybné zpracování.

Důraz na detail a kvalitu

U outdoorového oblečení je nezbytné, abyste se na něj mohli 100% spolehnout za jakýchkoliv podmínek. Oblečení Tilak je synonymem pro prvotřídní kvalitu a spolehlivost.

Vyrobeno v ČR

Tilak je jedním z posledních mohykánů, jehož výrobky šijí české švadleny. Jsme rodinná firma a vše vyrábíme v Šumperku na severní Moravě.

Tradice nás zavazuje

První výrobek ušil na domácím šicím stroji zakladatel Tilaku Roman Kamler již v roce 1986. Tradice nás zavazuje a spokojenost zákazníka je vždy na prvním místě.

Řekli o nás

Kdybych měl Tilak popsat jedním slovem, pak bych řekl „spolehlivost“. Výrobky Tilak dělají lidi, kteří dobře znají své zákazníky. Vědí, do jakých situací se dostávám a že se na jejich výrobky musím 100% spolehnout. Vědí to všichni, od majitele až po švadlenu. A já je znám a věřím jim. S oblečením se moc nemazlím. Deset metrů nad skobou nemůžu myslet na to, jestli mi v klíčovým fleku ostrej cepín na rameni náhodou nepáře díru. Goráčovky jsou drahý věci. Proto mne překvapil Tilak servis, kdy jsou schopni opravit mou roztrhanou bundu tak, že vypadá jako nová. Prostě to umí.

Vybrali jsme vícevrstvé oblečení od české firmy, která má vynikající renomé v produkci outdoorového oblečení. Při přípravě a realizaci zakázky nám vedení Tilaku vyšlo 100% vstříc a díky tomu se podařilo vytvořit jedinečnou barevnou kombinaci pro Horskou službu. Za dva roky po které vícevrstvé oblečení používáme se dá říci, že plně vyhovuje všem režimům činnosti Horské služby. V rámci další spolupráce využíváme informace od výrobce jakým způsobem oblečení ošetřovat tak, aby jeho vlastnosti zůstaly co možná nejdéle plně funkční. Také využíváme velmi flexibilní servis výrobce v případě, že dojde k poškození v rámci pracovního nasazení záchranářů. Tilak je seriózní partner Horské služby České republiky.

Mám štěstí a chytrou ženu. Před lety, když jsem se chystal odjet na natáčení Anglického krále, provedla Olinka kontrolu mého oblečení, protože nás čekaly exteriéry v horách a velmi studené dny. Vedle toho, že je to hezká holka, je taky praktická žena. Nelenila a našla správnou firmu. Dostal jsem skvělé vybavení do mrazivých dnů. Vypadal jsem v něm jako elegán a při tom byl v teple. Kolegové kolem mne se při natáčení klepali zimou a já, od dětství zimomřivý, jsem byl v pohodě. Bez klepání zubama jsem režíroval. I v pozdějších letech, kdykoliv jsme se chystali někam, kde by mi nebylo teplo, mne pečlivá Olinka chránila před nastuzením, rýmou a revmatismem skvělým oblečením od firmy Tilak.

Jako běžec jsem se k Tilaku poprvé dostal, když jsem hledal bundu, která by splňovala požadavky na nízkou hmotnost, voděodolnost a vysokou prodyšnost. Zároveň mám rád vybavení, na které dobře sedí, ještě lépe funguje a dá se na něj spolehnout. Po zkušenostech s používáním i testováním velkého množství vybavení můžu říct, že Tilak nikdy nezklamal a svou kvalitou i funkčností se může srovnávat se světově mnohem proslulejšími značkami.

Značka Tilak je pro mě inspirací a potvrzením toho, že se věci daj dělat jinak. Že podnikání má i jiný dimenze než zisk a náklady. V našem obchodě většinu vybavení testujeme sami na sobě. Tilak sice nepatří mezi klasické běžecké značky ale funkční vlastnosti, kvalitu zpracování a zákaznický servis jsou důvodem, proč tohle oblečení sám používám a taky rád prodávám.

Etický kodex Tilak

Kvalita, férovost a zodpovědnost, to pro nás nejsou prázdná slova. Chceme, aby charakterizovala nejen naše výrobky, ale také chod celé firmy. Proto jsme se zavázali dodržovat vlastní etický kodex, který stanovuje zásady přístupu k zaměstnancům i životnímu prostředí.

Tilak tým

Dušan Stoupa Janák

Univerzální lezec, který má možnost určitého nadhledu a srovnání.

Ján Smoleň

Nadějný slovenský lezec, člen Slovenské reprezentace alpinismu.

Honza Zajíc Lásko

Jeden z nejlepších kajakářů na divoké vodě na světě.

Jindřich Mandát

Lezec - Jeseník

Pavel Bača Vrtík

Leze již téměř 20 let. Nejvíce mu vyhovuje lezení v zimních podmínkách, v mixových a ledovcových stěnách.

Sebastian Muñoz

Sebastian vyrůstal v Kolumbii. Po studiích se rozhodl cestovat po světě a hledat lezecké výzvy.

Pavel Bohuněk

Všestranný lezec ze severu Čech. Nejčastěji se vyskytuje na Českých a Saských pískovcích. Podniká těžké zimní i letní výstupy v horách.

Český spolek horských průvodců

ČSHP (anglicky Czech Mountain Leader Association – CMLA) sdružuje kvalifikované horské průvodce.

Jan Straka

Vycházející hvězda českého alpinismu

Vašek Šatavis Šatava

Všestranný horolezec s několika oceněními výstup roku ČHS.

Pavel Paloncý

Dobrodruh a extrémní sportovec

FJOLLS

Parta tilakáků

Markéta "Peggy" Marvanová

Mladá ultramaratonistka

Petr Slavík

Wildlife photographer

Danny Menšík

Dvaadvacetiletý slackliner z planety Praha.

Timefocus Films

Jiří Baják & Jan Barančík

Gabriela Vráblíková

Lezení ji provázelo od puberty.

Jaroslav Hora

fotograf, cestovatel, lektor

Ladislav Petráš

Horský vůdce aspirant

Petr „Kejklas“ Kejklíček

Humorista z Vrchlabí

Jan Hais

Horský vůdce aspirant

Ondřej Švirák

Běžec a průvodce