Zimní výstup na kavkazskou Ušbu (video)

15. 3. 2016 Pavel Bača Vrtík (o autorovi)

Třeba se někomu bude hodit následující video o našem působení na zimním Kavkaze koncem února. Lezli jsme s Léňou cestu Gabriel Khergiani (5B) v 1700 m vysoké jižní stěně Ušby (4710 m).

Po dvou dnech lezení nás zastavilo počasí 500 m pod vrcholem, kde jsme čekali ve vichřici na zlepšení. Po dvou nocích v 4200 m jsme se za stále špatného počasí odhodlali k sestupu z důvodu vzrůstajícího nebezpečí masivních lavin. Počasí je na Ušbě loterie, když kamarádi posílají předpověď krásného jasného dne, znamená to střídavě slunce a sněžení. My měli v tom smyslu krásně dva dny.

Kavkaz je v současnosti destinace dostupná časově podobně jako Chamonix, s obrovskými stěnami a velkým potenciálem prvovýstupů. Celé nás to stálo 10 dní času a zhruba 6 tisíc peněz včetně jídla, ubytování a letenky. A to se vyplatí! :-)

Itinerář:

  • 4h vlakem Brno-Budapest (zpáteční 900 Kč)
  • 3h letadlo Budapest-Kutaisi (zpáteční 2000 Kč)
  • 5h bus Kutaisi-Mestia (zpáteční 500 Kč)
  • Vystoupit 18 km před Mestií a pěšky pod kopec na ledovec Gul je to 10h.
  • Ubytko v Mestii s polopenzí 400-500 Kč/noc, pivo 15 Kč

Attack

Attack

Velmi lehká a skladná bunda z mimořádně prodyšného třívrstvého materiálu GORE-TEX® Active. Použitý materiál vyniká mimořádnou prodyšností a nízkou hmotností.

Detail produktu

Mohlo by vás také zajímat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.SouhlasímDalší informace