Danny Menšík: Výlet přes Ameriku

23. 11. 2018 Danny Menšík (o autorovi)

Loni na podzim jsme byli s partou lízt a lajnit za velkou louží v Americe.

Udělali jsme kolečko po těch nejlepších oblastech Kalifornie a Utahu. No ale tenhle report nebude o tý velký Americe, nýbrž o tý naší český Velký Americe. Je to sice jen velká díra v zemi v Českém krase, které si třeba ani nevšimneš, když pojedeš okolo autem, nicméně má svojí přitažlivou atmosféru.

Strmě seřízlé stěny, čistá výška okolo 80 metrů bez stromů a jezírko se smaragdově zbarvenou vodou. Tohle se jinde v Česku hledá špatně. Je to prostě moc pěkná jáma!

Zkrátka zastesklo se nám po loňském podzimu, kdy padala jedna legendární lajna za druhou, a tak jsme se konečně odhodlali vyrazit na tenhle dlouhá léta vymyšlený projekt, do kterého se do té doby nikdo neodhodlal. V úderném složení Luky, Peeto, Voříšek a já jsme se teda za ranní mlhy proplížili přes varovné cedulky a pásky a následovalo něco co by se dalo nazvat jako “akce kulový blesk”. Během hodinky jsme natáhli 132m dlouhou lajnu napříč lomem nad jezírkem.

Během natahování jsme se trochu lekli, protože dolů do lomu najeli tři policejní auta, nicméně jsme se rozhodli nenápadně pokračovat, protože přeci nad lampou je největší tma. Nevšimli si nás až do chvíle kdy jsem téměř celou lajnu přešel a čapnul u konce. To udělalo trochu hluk, a tak jeden z nich něco překvapením vykřikl. Pak ale následoval potlesk a dál si jen hleděli svýho. Byla to jednotka potápěčů na cvičení, takže jsme je moc nezájimali. A jelikož na nás ani kolegy nezavolali, tak jsme lajnu pěkně pochodili a tím jsme projekt splnili.

Lajna dostala jméno “Přes velkou louži”.Spike Outlet

Spike Outlet

Lehká zateplená bunda hybridní konstrukce s kapucí. K izolaci je použitý revoluční materiál Polartec® Alpha® nabízející doposud nebývalou úroveň paropropustnosti.

Detail produktu

Mohlo by vás také zajímat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.SouhlasímDalší informace