Jáně: 1. místo v Riu

19. 4. 2018 Michal Jáně (o autorovi)

Na testovací závod do Ria de Janeira, místa konání nastávajícího zářijového Mistrovství světa, se vydala jen menší část reprezentace Čr ve vodním slalomu.

I já a má tréninková skupina jsme tuto možnost uvítali, protože počasí v Čechách nebylo v tomto termínu na pádlování ještě zrovna ideální a mohli jsme si prodloužit naši "zimní" přípravu, na kterou jsme letos odjeli na 4 týdny do Al Ainu, UAE -  umělý kanál, který je postaven skoro uprostřed pouště a kde jsou ideální teplotní podmínky pro "zimní" pádlování.

Do Ria jsme se už jednou podíval v roce 2015 v rámci testovacího závodu na OH a proto pro mě srážka s místní realitou nebyla už tak drsná jako napoprvé a věděl jsem do čeho jdu. Kdo navštívil i širší okolí Ria a místní favely, ví o čem mluvím. 

Když jsem psal o nepříliš ideálních podmínkách pro pádlování v Čr, ani v Brazílii to nebylo ideální, ikdyž od zmrzlých rukou a studené vodě cákající do obličeje to mělo opravdu daleko. Denní teploty kolem 33-39stC, teplota vody v kanále cca 10min odstáté kafe, do toho 80-95% vlhkost s občasnýmy lijáky plus dvakrát denně cca 40min. cesta na každý trénink nám mnoho prostoru ke znovunačerpání energie vydané na tréninku neposkytovala. I tak jsme ale zvládli odtrénovat celý sedmidenní tréninkový blok od sobotního příletu až do předzávodního pátku a evidentně si nechat i nějaké síly na závod. 

Českým barvám se dařilo, finálová účast ve všech kategoriích, jedno 3.místo v kajakářkách, 1.místo v kajakářích a i mě se povedlo zajet 1.místo v singlkanoích. Konkurence sice nebyla moc silná, ale jako příprava před jarní českou nominací do repre na rok 2018 a před MS 2018 splnil závod svůj ůkol a letos tak už na kontě mám druhé podium z mezinárodního závodu a víc než dobrý pocit z jízd, které jsem dokázal předvést.

 

Pro víc info sledujte :

IG: www.instagram.com/majkl_mikkaelson

fb: www.facebook.com/majkl.jane 

 

Majkl

Vega WS Outlet

Výjimečně lehká a dobře sbalitelná větrovka vyrobená z dvouapůlvrstvého materiálu WINDSTOPPER®

Detail produktu

Mohlo by vás také zajímat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.SouhlasímDalší informace