GORE-TEX®

GORE-TEX® je membránový materiál, který vyniká trvalou nepromokavostí, větruvzdorností, robustností, a přesto je optimálně paropropustný. Výrobky se značkou GORE-TEX® nabízí optimální funkční vlastnosti, spolehlivost a komfort. Jsou vhodné pro náročné outdoorové aktivity za jakéhokoliv počasí.

Mimořádně lehká a tenká teflonová membrána. Je nepromokavá a zároveň paropropustná, přitom však větruvzdorná. Samotný materiál je vodoodpudivý, jednotlivé póry membrány jsou 20000x menší než kapka vody a současně 700x větší než molekuly vodní páry (pot). Větruvzdornost je dána labyrintovou strukturou membrány, která představuje pro vítr nepřekonatelnou překážku.

GORE-TEX® Active

Membrána GORE-TEX® Active je mimořádně paropropustná. Svými vlastnostmi a nízkou hmotností jsou výrobky z materiálu GORE-TEX® Active ideální pro pohybově velmi náročné aktivity jako jsou běh, cyklistika, skialpinismus apod.

Lehčí a tenčí membrána GORE-TEX® je nalaminována na jemnou, vysoce funkční textilii. Spojení podšívky přímo s membránou zajišťuje extrémní paropropustnost, nízkou hmotnost (žádný oděv neváží víc než 400 g) a vynikající pocit pohodlí na pokožce. Avšak tyto vlastnosti jsou na úkor mechanické odolnosti, která je nižší oproti ostatním materiálům s membránou GORE-TEX®.

GORE-TEX® Pro

Mimořádně odolný materiál nejvyšší kvality. Výrobky s membránou GORE-TEX® Pro jsou určené k použití v náročných a extrémních podmínkách. Využijete je všude tam, kde se musíte 100% spolehnout na své vybavení. GORE-TEX® Pro vás nikdy nezklame, ať jste horolezec, skialpinista, milovník extrémního lyžování či např. rád zdoláváte náročné feraty.

Nová generace membrány GORE-TEX® je slaminována s velmi odolnou vnější textilií s dlouhou životností a speciálně vyvinutou pevnou podšívkou. Kombinace všech důležitých parametrů materiálu (nepromokavost, větruvzdornost, paropropustnost a životnost) nastavuje novou hladinu kvality pro celý outdoorový průmysl.

WINDSTOPPER®

Spojuje pohodlí příjemné střední vrstvy se spolehlivou ochranou proti studenému větru, mírnému dešti a sněžení. Nabízí maximální pohodlí a volnost pohybu při různých činnostech za rozmanitého počasí. Svými vlastnostmi vystačí až na 80 % přírodních povětrnostních podmínek. Je absolutně odolný proti větru, velmi paropropustný, vodovzdorný, odolný vůči oděru a elastický.

První předchůdce dnešních nepromokavých textilií. Jeho tajemství spočívá v použití velmi dlouhých vláken bavlny (jen 2 % ze světové produkce bavlny splňují nároky na použití pro Ventile®) pro přízi, které jsou utkány do velmi těsné vazby. Ventile® má o 30 % hustší vazbu než běžná tkanina. Pokud je vystavena působení vody, vlákna ji absorbují a zvětší svůj objem. Tím zcela uzavřou mezery v osnově i vpichy po jehle a zabrání tak dalšímu pronikání vody. Ventile® se vyznačuje vysokou voděodolností, není však 100% nepromokavý podle současných norem a není náhradou moderních membránových materiálů s podlepenými švy. Jako každý přírodní materiál není stálobarevný a používáním i praním bledne a získává tu správnou patinu. Ventile® nešustí a díky vysoké míře nepromokavosti a odolnosti proti ohni je vyhledávanou a léty prověřenou alternativou k syntetickým materiálům. Své věrné zastánce má mezi vyznavači hnutí Bush Craft, milovníky přírody či fotografy.

Polartec®

Polartec® Power Stretch®

Elastický fleece s vysokou schopností termoregulace. Jedná se o velmi hustě tkaný a krátce střižený materiál. Nabízí výjimečně dlouhou životnost a nízkou hmotnost. Podíl polyamidu v materiálu zaručuje mnohem vyšší mechanickou odolnost, než mají klasické „flísky“. POLARTEC® POWER STRETCH® je velmi prodyšný a neabsorbuje tělesnou vlhkost. Funguje dokonale jako zateplovací vrstva pod membránový materiál, ale lze použít také jako mimořádně pohodlnou a hřejivou vrstvu oblečení pro každý den.

Polartec® Alpha®

Izolační materiál vyvinutý původně pro speciální složky americké armády. Pomáhá udržovat optimální tělesnou termoregulaci během pohybu i v klidu. Vyznačuje se vysokou paropropustností a nízkou hmotností.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.SouhlasímDalší informace