Video z Highland Trail 5500

29. 8. 2016 Markéta "Peggy" Marvanová (www.peggymarvanova.cz/)

Highland Tail 550 je Skotský závod horských kol, který se jede na stejném principu jako jiné extrémní závody bez podpory (kupř. Tour Divide Race). Celý závod je úplně bez zabezpečení.

Znamená to, že na závodníky nikde nikdo nečeká, spí se tam, kam zrovna dojedete, nejčastěji na zemi vedle cesty. Jí se to, co si vezete a když už nic nemáte, nic nejíte. Na opravu kola, zdravotní zranění a jiné strasti jste pochopitelně taky sami. Nikdo za vás nezodpovídá. Což je přesně to, co hledám a ráda cítím – svobodu.

Kolo opravit nebo dotlačit několik desítek kilometrů do nejbližšího servisu, sebrat odvahu a jít dál i přes vyčerpání – protože jiné cesty není. V závodě Highland Trail najde označení extrém své místo! Ne délkou, která je „pouze“ 890 km, ale terénem. Kvůli šutrům a bahnu na každého závodníka čeká přibližně 230 km tlačení a občasné přenášení kola. Závod vede nejsevernější částí Skotska z vesničky Tyndrum 405 km na sever a 465 km zpět. Třešničkou celého podniku je nevyzpytatelné skotské počasí a fakt, že projíždějící oblast není nikterak výrazně osídlena.

Ultralight

Ultralight

Lehké kalhoty z třívrstvého materiálu GORE-TEX® v dámském střihu. Jsou určené k všestrannému využití.

Detail produktu

Mohlo by vás také zajímat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.SouhlasímDalší informace