Ve stopě predátora: První tři dny natáčení a ztracený dron

8. 7. 2016 Petr Kašpar

Máme za s sebou tři dny kazachstánského tripu.

Kazbek Valiev - předseda kazachstánského alpinistického klubu - nás pozval na ryby do jeho kempu. Natočili jsme parádní úvod filmu. Tak teď nás konečně čekají hory a medvěd plavý.

Ztracený dron

Včera večer byl neuvěřitelný západ slunce. Vytáhl jsem dron a lítal jak o život. Delta řeky, všude rákos a jen pár míst, kde se dá projít suchou nohou. Obrazy na monitoru byly naprosto neuvěřitelné. Najednou se ozvalo varování nízkého stavu baterie. Mám nastaveno na 30%, to je stav, kdy mám odzkoušeno se vrátit i ze vzdálenosti 2 km. Najednou mi Inspire řekl, že přistává. Na displeji svítila hodnota 7% a vzdálenost 547m. V ten okamžik mi bylo jasné, že se se mnou můj létající pomocník navždy rozloučil. Považoval jsem za takřka nemožné jej najít. Delta řeky Ili je složitá soustava kanálů a hustého porostu.
Natočil jsem kameru dolů. Viděl jsem hnědou zem. Ještě chvíli jsem se snažil ovlivnit nezadržitelné přistání neznámo kde. Připojení na internet a načtení map bylo nemožné.
Rozklepal jsem se a oznámil tuto děsivou zprávu přátelům a našim hostitelům. Rozjela se pátrací akce. A věřte nebo ne, těsně před soumrakem jsem uviděl blikat červenou led diodu v dálce na malé písčité duně. Ufff, ještě teď mi je z toho divně u žaludku.

 

Ogre

Ogre

Inovovaný model špičkové bundy s kapucí anatomického střihu z elastického materiálu WINDSTOPPER® Soft Shell X-Fast.

Detail produktu

Mohlo by vás také zajímat

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.SouhlasímDalší informace